تماس با دانشگاه : 14-33660011-031    فاکس : 33660088-031
۱۰:۴۴ جمعه ۱۴۰۰/۰۶/۲۶
Language : FA |
خانه / اخبار دانشگاه / حجت‌الاسلام نقدعلی: مدیریت دولتی به نوعی دلالی و بورس‌بازی تنزل یافته است/ ورود ۸۵ درصدی نهاده‌های دامی از خارج

حجت‌الاسلام نقدعلی: مدیریت دولتی به نوعی دلالی و بورس‌بازی تنزل یافته است/ ورود ۸۵ درصدی نهاده‌های دامی از خارج

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مدیریت دولتی کشور به نوعی دلالی و بورس‌بازی تنزل یافته است، گفت: باید با استفاده از اهرم مالیاتی درآمدهای بودجه پیشنهادی را تأمین کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از خمینی‌شهر، مراسم بزرگداشت نخستین سالگرد شهادت سردار سلیمانی و سایر شهدای حمله تروریستی آمریکا با سخنرانی حجت‌الاسلام محمدتقی نقدعلی نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی با حضور اقشار مختلف دانشگاهیان در مسجدالنبی(ص) دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی‌شهر برگزار شد.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی در این مراسم با اشاره به تعدادی از آیات قرآن کریم و روایات دینی درباره لزوم تعمیق فرهنگ جهاد و شهادت در جامعه و دولت گفت: شهیدان سلیمانی، فخری‌زاده و حججی و سایر شهدا در عرصه جهاد و رویارویی با دشمنان از جان خود گذشتند و شخصیت‌های بزرگی مانند علامه مصباح یزدی از جان، آبرو و وجاهت اجتماعی خود برای اسلام و انقلاب هزینه کردند و به فوز عظیم نائل آمدند و امروز این بار امانت بر دوش ما قرار گرفته است.

برخی معضلات در کشور نشان‌دهنده سوء‌مدیریت است

نقدعلی افزود: سلیمانی‌ها در میدان جهاد نظامی، فخری‌زاده‌ها در عرصه جهاد علمی و مصباح‌ها در حوزه علم، فلسفه، دفاع از اسلام و انقلاب و ولایت فقیه آنچه در توان داشتند به میدان آوردند و امروز میراث‌دار این بزرگواران دانشگاهیان هستند.

وی با اشاره به برخی معضلات در کشور، آن را نشان‌دهنده سوء‌مدیریت دانست و گفت: ممکن است در بخش‌هایی خلأ قانونی داشته باشیم، اما از آن طرف تراکم قانون نیز داریم که می‌توان نتیجه گرفت در بسیاری از امور، اعتقادی به کار جهادی و تلاش وجود ندارد، وگرنه شاهد رهاشدگی در مدیریت فضای مجازی نبودیم.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از بودجه پیشنهادی سال آینده دولت به مجلس گفت: بیشترین محل تأمین درآمد دولت و آنچه که به عنوان پیش‌بینی درآمد‌های نفتی در نظر گرفته شده، در صورت تأمین نشدن، وابسته به اوراق قرضه است که با افزایش نرخ ارز و از طریق بورس و سکه قابل وصول خواهد بود.

نقدعلی ادامه داد: مدیریت دولتی ما امروز به یک نوع دلالی و بورس‌بازی تنزل یافته، در حالی که برای مثال می‌توان با استفاده از اهرم مالیات بر خانه‌های لاکچری، خودروهای لوکس، واحدهای مسکونی خالی و گمرک بدون آنکه فشاری به قشر ضعیف جامعه وارد شود، نسبت به تأمین درآمدهای بودجه پیشنهادی اقدام کرد.

وی خاطرنشان کرد: البته باید اعتقاد راسخ برای انجام چنین کارهایی در دولت وجود داشته باشد، اما متأسفانه چنین عزمی مشاهده نمی‌شود؛ چراکه دنبال کاری هستند که تلاش نداشته باشد و منافع عده‌ای در خطر نیفتد.

۸۵۰ هزار تُن سیب زمینی و پیاز انباشته شده در کشور

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ۸۵۰ هزار تُن سیب زمینی و پیاز انباشته شده در کشور گفت: دلیل این بی‌برنامگی انجام نشدن طرح‌های آمایش سرزمینی در دولت است؛ در صورتی که باید مشخص شود چه مقدار و چه محصولی کشت شود تا مردم در مضیقه قرار نگیرند و کشاورزان نیز متضرر نشوند.

نقدعلی به ورود ۸۵ درصدی نهاده‌های دامی از خارج اشاره کرد و گفت: نژادهای بومی دام در کشور حذف شده و به جای آن نژادهایی از دام و طیور به کشور وارد شده که خوراک تولید شده در کشور مناسب آن نیست.

وی متذکر شد: همین موضوع سبب شده به جای آنکه در کمیسیون کشاورزی الگوی کشت و توزیع آب و مسائل اساسی کشاورزی مورد بحث و بررسی قرار گیرد، وقت اعضای کمیسیون به مسائل دیگر ازجمله به چگونگی تأمین ذرت و سویا برای خوراک دام و طیور صرف شود.

نماینده مردم شهرستان خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی، برخی از بندهای بودجه امسال را برگرفته از نسخه‌های سال‌های قبل دانست و گفت: در اعداد و ارقام پیشنهادی مواردی وجود دارد که نشان می‌دهد بدون توجه به سرفصل و هدف‌گذاری تنها به کپی پیست نسخه‌های سال‌های قبل اکتفا کرده‌اند.

نقدعلی با اشاره به گزارش تفریغ بودجه که برای نخستین‌بار با مدیریت جهادی در دیوان محاسبات قبل از قانون بودجه سالیانه تقدیم مجلس شده است، گفت: هیچ فصلی و بندی از بودجه نیست، مگر اینکه در آن تخلفات فاحش اتفاق افتاده و از قانون بودجه سال ۹۸ تخطی شده است.

وی با اشاره به تخلفات انجام شده در حوزه واگذاری‌های دولتی گفت: برای مثال در واگذاری ۴۵ هزار هکتار دشت مغان، پتروشیمی، پلی اکریل، نیروگاه شهید محمد منتظری اصفهان و فسادهای صندوق بازنشستگی، تخلفات گسترده‌ای در سال‌های اخیر اتفاق افتاده و امیدواریم با تحولات انجام شده در رأس قوه قضائیه و کلیت مدیریت آن، حساب کار دست مفسدین بیاید، هرچند در رده‌های پائین، بعضاً از عملکردها راضی نیستیم،؛ اما کلیت مدیریت و سیستم قضائی رو به تعالی و رشد است.

نماینده مردم شهرستان خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی از بررسی طرح جهش تولید، مسکن، طرح جوانی جمعیت و تعالی خانواده در مجلس شورای اسلامی سخن گفت و افزود: علاوه بر سیاست‌های غلط کنترل جمعیت در بعضی دولت‌های قبلی به بهانه‌های واهی از جمله طرح غربالگری زنان، سالانه ۴۷۰ تا ۶۷۰ هزار جنین در کشور سقط می‌شود که در بسیاری موارد لزوم انجام آن محل تردید و اشکال است.

جدیت مجلس شورای اسلامی در حوزه قانون‌گذاری و نظارت

نقدعلی با قدردانی از فعالیت‌های انجام شده در حوزه تولید واکسن کرونا در کشور گفت: امیدواریم مراحل تست انسانی آن با موفقیت طی شود و به تولید انبوه برسد؛ چراکه براساس اخبار رسیده به واکسن وارداتی خیلی نمی‌توان اعتماد کرد.

وی افزود: به‌عنوان یک مسئول رسمی در کشور نمی‌خواهم در این رابطه اضطراب روانی در جامعه ایجاد شود، اما مردم ما تجربه خون‌های آلوده به ایدز وارداتی از فرانسه که موجب آن فاجعه عظیم در کشور شد را فراموش نکرده‌اند و باید آگاه باشیم که دشمن از دشمنی کردن در هیچ عرصه‌ای فروگذار نخواهد کرد.

نماینده مردم شهرستان خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی به جدیت مجلس شورای اسلامی در حوزه قانون‌گذاری و نظارت اشاره کرد و گفت: البته ساختار قانون‌گذاری مراحل مختلفی دارد، تصویب و ابلاغ قانون و تهیه آیین‌نامه آن فرآیند زمانبری است؛ بنابراین باید از ظرفیت‌های موجود قوانین استفاده کرد که اهرم اصلی آن وجود یک دولت جهادی، انقلابی و کارآمد است.

به گزارش آنا، در ادامه این مراسم یکی از رزمندگان لشکر ۱۴ امام حسین علیه‌السلام به روایتگری صحنه‌هایی از جهاد و شهادت مدافعان حرم و نقش بی‌بدیل سردار سلیمانی و یاران او در دفاع از حرمین شریفین و میهن اسلامی پرداخت.

پیش از شروع مراسم نیز حاضران با ادای احترام به مزار مطهر پنج شهید گمنام مدفون در دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی‌شهر به قرائت فاتحه، زیارت و تجدید عهد با امام و شهدا و و آرمان‌های انقلاب اسلامی پرداختند.

 نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی از نمایشگاه دستاوردهای دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی‌شهر هم بازدید کرد.

همچنین ببینید

با شرکت ۲۱ مربی صورت گرفت؛ برگزاری دوره مربیگری D فوتبال ایران در دانشگاه آزاد اسلامی خمینی‌شهر

دوره مربیگری درجه D فوتبال ایران با شرکت ۲۱ مربی در شهرستان خمینی‌شهر و به …