تماس با دانشگاه : 14-33660011-031    فاکس : 33660088-031
۱۱:۴۵ جمعه ۱۴۰۰/۰۶/۲۶
Language : FA |
خانه / اخبار دانشگاه / حجت‌الاسلام نقدعلی: دانشگاه آزاد اسلامی خمینی‌شهر محور کریدور علم و فناوری استان اصفهان است

حجت‌الاسلام نقدعلی: دانشگاه آزاد اسلامی خمینی‌شهر محور کریدور علم و فناوری استان اصفهان است

نماینده مردم شهرستان خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد که واحد دانشگاهی خمینی‌شهر در مجاورت با دانشگاه صنعتی و شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان به عنوان محور کریدور علم و فناوری استان نقش‌آفرین است.

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا از خمینی‌شهر، حجت‌الاسلام محمدتقی نقدعلی نماینده مردم شهرستان خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی در حاشیه بازدید از حوزه آزمون سراسری دانشگاه‌ها در دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی‌شهر در نشست اعضای هیئت رئیسه این واحد دانشگاهی شرکت کرد.

در این نشست دوساعته که نماینده ولی فقیه و امام جمعه خمینی‌شهر و رئیس شبکه بهداشت و درمان این شهرستان نیز حضور داشتند، نقدعلی به برخی از امتیازات دانشگاه آزاد اسلامی خمینی‌شهر ازجمله وجود کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌ها و امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری آن اشاره کرد و گفت: این واحد دانشگاهی در مجاورت با دانشگاه صنعتی و شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، می‌تواند به عنوان محور کریدور علم و فناوری استان اصفهان نقش‌آفرینی کند.

نماینده مردم شهرستان خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به محورهای توسعه این شهرستان اظهار کرد: پیش از این خمینی‌شهر به عنوان یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان محصولات کشاورزی شناخته می‌شد؛ اما مشکل خشکسالی و کمبود شدید منابع آبی، مسیر توسعه و رشد همه‌جانبه این شهرستان را به سمت برخورداری هرچه بیشتر از تولیدات فناورانه دانشگاهی تغییر داده است.

وی افزود: امتیاز دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی‌شهر علاوه بر امکانات علمی و پژوهشی فراوان، وجود بیش از ۷۲ هکتار زمین در کنار محور مواصلاتی مرکز استان اصفهان است که می‌تواند محل تولیدات فناورانه محصولات هایتک و دانش‌بنیان باشد.

نقدعلی ابراز امیدواری کرد در آینده نزدیک امکان تشکیل بازار بزرگ فناوری کشور با مشارکت دانشگاه صنعتی و شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و دانشگاه آزاد اسلامی خمینی‌شهر و پژوهشکده صنایع دانش‌بنیان سپاه فراهم شود.

همچنین ببینید

با شرکت ۲۱ مربی صورت گرفت؛ برگزاری دوره مربیگری D فوتبال ایران در دانشگاه آزاد اسلامی خمینی‌شهر

دوره مربیگری درجه D فوتبال ایران با شرکت ۲۱ مربی در شهرستان خمینی‌شهر و به …