تماس با دانشگاه : 14-33660011-031    فاکس : 33660088-031
۱۰:۳۲ جمعه ۱۴۰۰/۰۶/۲۶
Language : FA |
خانه / اخبار دانشگاه / با دفاع از رساله دکتری؛ نخستین دانشجوی مهندسی پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی خمینی‌شهر فارغ‌التحصیل شد

با دفاع از رساله دکتری؛ نخستین دانشجوی مهندسی پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی خمینی‌شهر فارغ‌التحصیل شد

نخستین دانشجوی مهندسی پزشکی گرایش بیومکانیک با دفاع از رساله دکتری از دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی‌شهر فارغ‌التحصیل شد.

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا از خمینی‌شهر، نخستین دفاع از رساله دکتری مهندسی پزشکی گرایش بیومکانیک در دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی‌شهر برگزار شد.

میلاد مهدیان دانشجوی دکتری تخصصی رشته مهندسی پزشکی گرایش بیومکانیک موفق شد در جلسه دفاع از رساله دکتری خود با عنوان «به‌دست‌آوردن خواص مکانیکی قرنیه با به‌کار بردن مدل ناهمسانگرد هایپرویسکوالاستیک توسط کوپل اجزاء محدود-بهینه‌سازی» نظر داوران را جلب کرده و با موفقیت از طرح خود دفاع کند.

در این پروژه برای نخستین بار پارامترهای خواص ساختاری قرنیه انسانی با استفاده از شبیه‌سازی کامپیوتری و نتایج آزمایشگاهی به‌دست آمده است. این معادله ساختاری تمام خواص غیرخطی بافت قرنیه را به‌همراه خواص ویسکوالاستیک ماتریس آن درنظر گرفته است.

این پروژه با همکاری مرکز چشم‌پزشکی نگاه تهران انجام گرفته و نتایج این تحقیق برای طراحی و ساخت قرنیه انسانی با استفاده از پرینت سه‌بعدی می‌تواند بسیار سودمند بوده و موجب صرفه‌جویی بالایی در هزینه‌های سعی و خطا در روند طراحی شود.

علاوه‌بر این از رساله این دانشجوی مقطع دکتری یک مقاله WOS و یک مقاله علمی پژوهشی نیز منتشر شده است.

همچنین ببینید

با شرکت ۲۱ مربی صورت گرفت؛ برگزاری دوره مربیگری D فوتبال ایران در دانشگاه آزاد اسلامی خمینی‌شهر

دوره مربیگری درجه D فوتبال ایران با شرکت ۲۱ مربی در شهرستان خمینی‌شهر و به …