تماس با دانشگاه : 14-33660011-031    فاکس : 33660088-031
۷:۵۳ سه شنبه ۱۴۰۰/۰۸/۰۴
Language : FA |
خانه / اخبار دانشگاه / حجت‌الاسلام عارضی عنوان کرد؛ سطحی‌نگری و روزمرگی آفت فعالیت‌های فرهنگی

حجت‌الاسلام عارضی عنوان کرد؛ سطحی‌نگری و روزمرگی آفت فعالیت‌های فرهنگی

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان گفت: در انجام امور فرهنگی سطحی‌نگری و روزمرگی آفت است و باید از آن اجتناب شود.

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا از خمینی‌شهر، حجت‌الاسلام حسن عارضی در دیدار هیئت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی‌شهر با تأکید بر لزوم ایجاد تحول در حوزه پژوهشگری در دانشگاه‌ها اظهار کرد: پژوهش و تحقیقات دانشگاهی باید گره‌گشای مسائل و مشکلات شهری و استانی و کشوری باشد.

وی افزود: در فعالیت‌های پژوهشی باید شاخص‌ها رعایت شود و نباید مقاله‌نویسی فقط در حد ارتقای رتبه دانشگاهی تنزل پیدا کند؛ بلکه لازم است مقالات علمی، مسئله‌محور و دارای تفکر راهبردی و موجب تولید ثروت شود.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان تأکید کرد: البته در حوزه درآمدزایی باید استقلال، حرمت و هویت دانشگاه حفظ شود.

عارضی بر لزوم تغییر برای فعالیت‌های آموزشی از حافظه‌محوری به سوی مهارت‌آفرینی تأکید کرد و توضیح داد: در نسل چهارم دانشگاه‌ها سمت و سوی آموزشی در دانشگاه‌ها از قالب ارائه اطلاعات و حافظه‌محوری به ایجاد و توسعه مهارت‌ها و کاربردی‌کردن دانش تغییر یافته است.

وی با تأکید بر لزوم اجرای طرح‌های تربیتی در مدارس سما بیان کرد: تحول در حوزه سما نیز باید در حوزه طرح‌های مناسب تربیتی و توسعه حوزه مهارتی پیگیری و اجرا شود.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان بر لزوم حفظ شأن و جایگاه فضای دانشگاهی و محیط علمی تأکید و بیان کرد: محیط علمی و دانشگاهی اقتضائاتی دارد و لازم است نوع پوشش افراد در این محیط مطابق با اهداف و معیارهای آن باشد.

عارضی انجام فعالیت‌های فرهنگی در دانشگاه را مستلزم نگاه راهبردی دانست و یادآور شد: در انجام امور فرهنگی سطحی‌نگری و روزمرگی آفت است و باید از آن اجتناب شود.

معاون آموزشی و پژوهشی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان اصفهان، شهرستان خمینی‌شهر و دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر را دارای ظرفیت‌های خوب و مناسبی دانست و با تشکر از فعالیت‌های انجام‌شده و موفقیت‌های به‌دست‌آمده ازجمله کسب رتبه نخست پژوهشی در رتبه‌بندی پایگاه جهانی «سایمگو» بین دانشگاه‌های آزاد اسلامی کشور، آن را نشانه مدیریت خوب منابع و امکانات این واحد دانشگاهی دانست و عنوان کرد: در سایه مدیریت شایسته‌ای که در واحد خمینی‌شهر وجود دارد، به لطف الهی آینده درخشانی هم خواهد داشت.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی‌شهر هم به برخی توفیقات آموزشی، پژوهشی و فرهنگی این واحد دانشگاهی اشاره کرد و گفت: کیفیت فعالیت‌های آموزشی در واحد خمینی‌شهر با وجود شیوع بیماری کرونا و انجام آموزش به روش مجازی با برنامه‌ریزی و هدایت درست نه‌تنها کاهش پیدا نکرد؛ بلکه در تعدادی شاخص‌ها بیانگر ارتقا و کیفیت مناسب‌تر هم هست.

فرید نعیمی تلاش خستگی‌ناپذیر اعضای هیئت علمی و کارکنان این واحد دانشگاهی را ستود و افزود: همکاران در دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی‌شهر هم در بخش هیئت علمی و هم حوزه کارکنان با جان و دل مشغول کار و فعالیت هستند و حوزه مدیریت این دانشگاه نیز بدون حاشیه و متحد به‌دنبال رشد و اعتلای دانشگاه هستند.

وی به رشد ۲۸ درصدی جمعیت دانش‌آموزی در حوزه مدارس سمای واحد خمینی‌شهر اشاره کرد و توضیح داد: در جذب و پذیرش دانشجویان جدید نیز امسال این دانشگاه با استقبال خوبی از سوی داوطلبان و خانواده‌ آنان روبه‌رو شده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی‌شهر برون‌داد مجموعه‌های فرهنگی این واحد دانشگاهی را قابل قدردانی دانست و اظهار کرد: با اضافه‌شدن ظرفیت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری به بدنه دانشگاه شاهد رشد و ارتقاءی شاخص‌های فرهنگی هستیم.

در این دیدار حجت‌الاسلام مجتبی یاور فینی معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی‌شهر گزارشی از فعالیت‌های این نهاد را در یک‌سال گذشته ارائه کرد.

همچنین ببینید

در بخش ادبی جشنواره قلم؛ «نجوا»ی دانشگاه آزاد اسلامی خمینی‌شهر صاحب‌ عنوان نخست شد

نشریه دانشجویی نجوا دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی‌شهر در جشنواره سراسری نشریات دانشجویی صاحب‌عنوان نخست …