تماس با دانشگاه : 14-33660011-031    فاکس : 33660088-031
۸:۴۲ پنجشنبه ۱۴۰۰/۱۰/۳۰
Language : FA |
خانه / اخبار دانشگاه / گنجی مطرح کرد؛ آموزش زبان فارسی به دانشجویان خارجی در کانون توجه دانشگاه آزاد

گنجی مطرح کرد؛ آموزش زبان فارسی به دانشجویان خارجی در کانون توجه دانشگاه آزاد

قائم مقام معاونت بین‌الملل و امور دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: آموزش زبان فارسی به‌ جوانان کشورهای همسایه در کانون توجه دانشگاه آزاد اسلامی قرار دارد.

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا از خمینی‌شهر، عباس گنجی در حاشیه بازدید از دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی‌شهر با اشاره به ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های موجود در این دانشگاه بر ضرورت برگزاری دوره‌های آموزش زبان فارسی برای دانشجویان غیرایرانی و دوره‌های کوتاه‌مدت مهارت‌افزایی تأکید کرد.

وی اضافه کرد: امروز دیپلماسی علمی و تبادلات دانشگاهی شاهراه ارتباطی ما با نسل جوان علاقه‌مند به ایران اسلامی در کشورهای همسایه است و آموزش زبان فارسی به‌عنوان محور گفتگو و تعاملات مشترک در کانون توجه دانشگاه قرار دارد.

قائم مقام معاونت بین‌الملل و امور دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه جذب و پذیرش دانشجویان غیرایرانی در دانشگاه آزاد اسلامی بیان کرد: تسهیل در انجام امور کنسولی و برگزاری دوره‌های کوتاه‌مدت در راستای آموزش زبان فارسی برای اینگونه دانشجویان توسط معاونت بین‌الملل و بسترسازی مناسب برای آموزش‌های مهارتی و دوره‌های توانمندسازی به دانشجویان غیرایرانی از جمله این اقدامات است.

گنجی وجود صنایع بزرگ از جمله پالایشگاه، فولاد مبارکه، پتروشیمی، نیروگاه شهید محمد منتظری، صنایع شیمیایی ایران و سایر کارگاه‌های کوچک و بزرگ صنعتی در استان اصفهان را ظرفیت مناسبی برای جذب دانشجویان غیرایرانی برشمرد.

وی متذکر شد: دفاتر جذب دانشجویان خارجی دانشگاه آزاد اسلامی باید با استفاده از ظرفیت‌های موجود و معرفی شایسته آن، انگیزه و زمینه جذب دانشجویان غیرایرانی را فراهم آورند.

قائم مقام معاونت بین‌الملل و امور دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی علا.ه بر بازدید از مجموعه کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌های واحد خمینی‌شهر گفت: این دانشگاه با داشتن هیئت علمی مجرب و مجموعه کم‌نظیر از امکانات پژوهشی و صنعتی، قابلیت پذیرش دانشجویان غیرایرانی را دارد و با توجه به نزدیکی به مرکز استان اصفهان و قرار گرفتن در مجاورت دانشگاه صنعتی اصفهان و وجود مسیرهای دسترسی مناسب، فرصت خوبی برای بهره‌مندی علاقه‌مندان به تحصیل در کشورهای همسایه است.

همچنین ببینید

بازدید مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان از قسمت های مختلف دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر

بازدید مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان از قسمت …