خانه / اخبار دانشگاه / دانشگاه آزاد اسلامی یکی از پدیده های مبارک انقلاب اسلامی است

دانشگاه آزاد اسلامی یکی از پدیده های مبارک انقلاب اسلامی است

به گزارش خبرنگارخبرگزاری آنا : سید محمد جواد ابطحی نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی در جمع پرشور دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر دیدگاه ها وپیشنهادات خود برای توسعه همه جانبه دانشگاه آزاد اسلامی را تشریح کرد.

ابطحی در ابتدا دانشگاه آزاد اسلامی را یکی از پدیده های مبارک انقلاب اسلامی برشمرد که سنگ بنا و فکرایجاد دانشگاه را حضرت امام خمینی (ره) گذاشتند و اکنون به عنوان بزرگترین دانشگاه جهان اسلام مطرح است.

وی ادامه داد: « بیش از یک میلیون و پانصد هزار نفر در دانشگاه آزاد اسلامی مشغول به تحصیل می باشند و امکانات فراوانی برای تحصیل آنان فراهم شده ونباید با کژسلیقه ای ها و یا جناح بندی های سیاسی با آن برخورد کرد. خیل مشتاقان تحصیلات عالی منتظر ورود به دانشگاه آزاد اسلامی هستند و همانند بسیاری ازکشورهای پیشرفته باید طالبان علم ودانش براساس قابلیت ها و توانمندی های علمی مبادرت به انتخاب دانشگاه مورد نظرخود نمایند و محدودیتی برای پذیرش و ثبت نام نباشد. »

نماینده مردم خمینی شهر درمجلس شورای اسلامی افزود : « به دلیل زیرساخت ها و امکانات آموزشی مناسب فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی از موقعیت خوب علمی برخوردار هستند وپذیرش دانشجویان در مقاطع مختلف تحصیلات تکمیلی دردانشگاه های معتبر و مطرح دولتی مؤید همین مطلب است . عضو کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود گفت : رویکرد دکتر ولایتی به عنوان رئیس هیئت مؤسس و هیأت امنا در تغییرات ساختاری دانشگاه آزاد اسلامی مورد حمایت ماست و امیدوارم از ظرفیت های دانشگاه درجهت توسعه و پیشرفت کشور استفاده شود. دانشگاه را باید درست کرد و نباید در مسیر نابود کردن آن کسی قدم بردارد. این دانشگاه ارزان به دست نیامده که ارزان از دست برود و ماتلاش می کنیم مشکلات دانشگاه آزاد اسلامی را برطرف کنیم. »

ابطحی دربخش پایانی سخنان خود تصریح کرد : « یکی از راهکارهای توسعه درمناطق مختلف کشور استفاده از دستاوردها و توانمندی ها است که در سراسر کشور دانشگاه آزاد اسلامی حضور فعال و اثربخش دارد. ازجمله دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهرکه با حمایت ریاست عالیه دانشگاه آزاد اسلامی و دیگر مسئولان گام های مؤثر درجهت توسعه و پیشرفت صنایع و فرهنگ شهرستان خمینی شهر برداشته شود و انتظار ما از مسئولان در وزارت علوم نیز همین رویکرد با دانشگاه ازاد اسلامی است. »