خانه / اخبار دانشگاه / امام جمعه خمینی شهر پس از بازدید از بخش ها و فعالیت های فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر مطرح کرد

امام جمعه خمینی شهر پس از بازدید از بخش ها و فعالیت های فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر مطرح کرد

جوانان دانشجو امانت خدا و اسلام هستند و همه باید تلاش کنند دینشان حفظ شود

به گزارش خبرنگارخبرگزاری آنا : حضرت آیت ا…  رحیمی نماینده ولی فقیه و امام جمعه خمینی شهر در جمع مسئولان و مدیران اجرایی دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر گفت : دانشگاه آزاد اسلامی در بسیاری از برنامه های فرهنگی و اسلامی و ارتباط دانشجو با معارف اسلامی و مسابقات قرآنی موفق عمل کرده و ما قدردان این زحمات هستیم .

امام جمعه خمینی شهر با بیان اینکه هر فرد مسلمانان باید با معارف دینی و اسلامی آشنا و شناخت کافی داشته باشد اظهار کرد : « آموزش در کنار پرورش توصیه شده ولی به پرورش توجه کافی نمی شود و حداقل نیمی از فرصت جوانان باید در اختیار پرورش قرار گیرد و اکنون نیاز و خلاء در مسائل مختلف دینی و اجتماعی در دانشگاه ها احساس می شود و اگر اقدام بموقع صورت نگیرد جوانان از دست می روند .

آیت ا… رحیمی ادامه داد : « تکلیف متولیان امر آموزش و پرورش در کشور جلوگیری از تهاجم فرهنگی به هر شکل ممکن و بهترین راه مبارزه ، آشنایی جوانان با معارف اسلامی است . اگر هر انسان باهوش و جوان عاقل اسلام را خوب بشناسد مطمئناً جذب دین الهی می شود زیرا دین اسلام همراه با فطرت اوست . »

نماینده ولی فقیه در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد : « در شناخت دین به جوانان خیلی از ما مسئولان کوتاهی کردیم و باید از این کوتاهی  و کم کاری کردن ها استغفار کنیم، در عین حال نیز باید جبران کنیم ، ما هرچه تلاش داشته باشیم باز جای خالی وجود دارد ، جوانان دانشجو امانت خدا و اسلام هستند و ما باید بتوانیم و تلاش واقعی داشته باشیم تا دینشان را حفظ کنیم و واکسینه شوندو در برابر ناهنجاریهایی که دشمن در جامعه به وجود می آورد بیمه شوند . »