خانه / اخبار دانشگاه / شأن استاد ، پرورش و تربیت انسانهای متعالی است

شأن استاد ، پرورش و تربیت انسانهای متعالی است

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان اصفهان با اشاره به اهمیت جایگاه استاد در تعلیم و تربیت اسلامی گفت: شأن استاد ، پرورش و تربیت انسان های متعالی است.

حجت الاسلام و المسلمین عباسعلی حیدری در آئین نکوداشت مقام استاد در دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر، مبنای پیشرفت جامعه را توجه به جایگاه دانشگاه و آموزش و پژوهش عنوان کرد و گفت: خاستگاه همه پیشرفت ها، پیشرفت ها دانشگاه است و استاد، سلسله جنبان این حرکت است.

وی افزود: نوع بیان و دیدگاه و تحلیل استاد بر باورهای دانشجویان تأثیر فراوانی دارد و ایجاد تغییر در نگرش آنان و به تبع آن تغییر در رویکردها و رفتار مسئولان و مردم از این راهبرد قابل تصور است.

این استاد دانشگاه سپس به برخی از مشخصه ها برای تقویت تأثیرگذاری استاد در کلاس درس اشاره کرد و گفت : تقویت ایمان و اخلاق، اهمیت دادن به تولید دانش و بی تفاوت نبودن نسبت به تحولات سیاسی و اجتماعی اثربخشی استاد را دوچندان خواهد کرد.

در این آئین همچنین دکتر مسعود جعفری نژاد رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر ضمن خیر مقدم گویی به حضار، جایگاه و منزلت استادان دانشگاه آزاد اسلامی را تکریم کرد و حجت الاسلام و المسلمین مهدی گرجی استاد حوزه و دانشگاه نیز در خصوص شیوه های تربیت اسلامی به ایراد سخن پرداخت.