خانه / اخبار دانشگاه / هدف بسیج دانشجویی ، ارتقای معنوی ، معرفتی و علمی دانشجویان است

هدف بسیج دانشجویی ، ارتقای معنوی ، معرفتی و علمی دانشجویان است

مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان اصفهان گفت : اگر این باور ایجاد شود که جوان ایرانی توانایی تولید کالای مرغوب را ندارد ، زمینه نفوذ اقتصادی دشمنان برکشور فراهم می شود .

سرهنگ پاسدار رضا غفوری در آئین تودیع و معارفه مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر با اشاره به تلاش های دشمن برای نفوذ و تغییر باورها و نگرش مردم گفت : در حوزه فرهنگی و سیاسی ممکن است تلاش کنند تا نگرش مردم را تغییر دهند که مثلاً آمریکا دیگر دشمن ما نیست ، بنابراین باید مراقب بود که به فرمایش حضرت امام (ره) ، استقلال کشور حفظ شود.

مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان اصفهان همچنین به برخی مأموریت های بسیج دانشجویی در دانشگاه اشاره کرد و گفت : بسیج دانشجویی باید یار و همراه مسئولان دانشگاه باشد زیرا برنامه های ما در دانشگاه ، همان برنامه های مدنظر مجموعه دانشگاه است چون هدف بسیج دانشجویی ارتقای معنوی، معرفتی و علمی دانشجویان در دانشگاه است.

وی همچنین برمخاطب شناسی و بررسی اثربخشی برنامه ها قبل از اجرا تأکید کرد و گفت : مخاطب برنامه های بسیج دانشجویی ، تمام دانشجویان دانشگاه هستند ، بنابراین باید در اجرای هر برنامه ، جوانب مختلف آن در نظر گرفته شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر نیز در این جلسه باتوجه به فرمایشات و منویات مقام معظم رهبری در خصوص رسالت دانشگاه گفت : آنچه معظمٌ له بعنوان رسالت دانشگاه ترسیم فرموده اند چراغ راه و مبنای حرکت و اقدام در دانشگاه است بنابراین موظف هستیم که منویات ایشان را دنبال کنیم.

دکتر مسعود جعفری نژاد همچنین گفت : بسیج دانشجویی باید دارای مدیریتی هوشمند باشد تا بتواند اهداف و چشم اندازهای ترسیم شده برای نظام اسلامی را با تمام ظرفیت به پیش ببرد.

وی افزود : ویژگی جوانی ، پیشتازی و شتاب در رسیدن به اهداف و آرمانهاست و در این مسیر سعی ما بر این است که دانشگاه از دانشجو عقب نماند و تلاش می شود تا موانع دست و پاگیر برداشته شود.

این مسئول خاطر نشان کرد : بسیج دانشجویی دارای اهداف مستقلی است لیکن این اهدف باید در چارچوب دانشگاه پیگیری و اجرا شود و البته دانشگاه هم با تمام توان و ظرفیتی که دارد از این اهداف حمایت خواهد کرد.

در پایان این جلسه از تلاش ها و خدمات محمد هوشمند مسئول سابق بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر تقدیر و ابراهیم رضایی بعنوان مسئول جدید بسیج دانشجویی این دانشگاه معرفی شد.