خانه / اخبار دانشگاه / برگزاری اولین همایش نقش بتن در ماندگاری سازه ها

برگزاری اولین همایش نقش بتن در ماندگاری سازه ها

اولین همایش نقش بتن در ماندگاری سازه ها با شرکت صاحبنظران و با محوریت دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر در سالن همایش های نمایشگاه بین المللی اصفهان برگزار شد.

در این همایش یکروزه که به همت شرکت توسعه ساختمان و بتن همدانیان ، اتاق تعاون استان اصفهان و انجمن بتن ایران در حاشیه برگزاری دومین نمایشگاه تخصصی مسکن و انبوه سازی ، املاک و مستغلات برگزار شده بود ، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر گفت : هدف گذاری نسل سوم و چهارم دانشگاه ها ، تولید دانش ، کارآفرینی و توسعه ی فناوری است و در همین راستا لازم است فاصله بین دانشگاه ، جامعه و صنعت ، روز به روز کمتر و برای برطرف کردن نیازهای متقابل ، هم افزایی و همپوشانی بیشتری بوجود آید.

دکتر داود طغرایی افزود : دو واژه مهم جامعه فراصنعتی و جامعه دانش محور امروز در ادبیات علمی دنیا مطرح است که پایه و اساس آن بر دانش و دانشگاه بنیان نهاده شده است و مسیر توسعه و پیشرفت هر جامعه از دانشگاه می گذرد.

 

این مسئول دانشگاهی با توجه به نیاز متقابل میان صنعت و دانشگاه گفت : استفاده از ایده های نو ، خطر پذیری بهره گیری از پژوهش و تحقیقات دانشگاهی در صنایع ، تأمین نیازهای علمی صنایع از دانشگاه و جهت دادن پژوهش ها و آموزش های دانشگاهی به سمت حل مشکلات و ارتقاء کمی و کیفی صنایع می تواند خلاء حلقه ی مفقوده بین دانشگاه و صنعت را پر کند.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر به انعقاد تفاهم نامه همکاری های مشترک این واحد دانشگاهی با شرکت سیمان اصفهان و شرکت توسعه ی ساختمان و بتن همدانیان در همین راستا اشاره کرد و گفت : یکی از اهداف این تفاهم نامه، جامه ی عمل پوشاندن به رهنمودهای مقام معظم رهبری در خصوص ایجاد فرصت های تحقیقاتی در صنعت به جای فرصت های مطالعاتی در کشورهای دیگر برای دانشجویان و استادان دانشگاه ها است تا به این وسیله هم گره ای از مشکلات صنعتی کشور باز شود و هم به کاربردی شدن و تعمیق دانش و پژوهش در دانشگاه ها بینجامد.

در این همایش شرکت کنندگان با روش های افزایش عمر مفید بتن ، معیارهای مقاومت و دوام بتن ، پوشش های آب گریز و نانو پوشش های آب گریز و خود تمیز شونده آشنا شدند.

شرکت کنندگان همچنین پس از برگزاری همایش از آخرین محصولات و دستاوردهای شرکت های فعال ایرانی در زمینه تولید انواع فرآورده های بتنی ، طراحی ، نظارت و اجرای پروژه های ساختمانی در دومین نمایشگاه تخصصی مسکن ، انبوه سازی ، املاک و مستغلات بازدید کردند.

همچنین ببینید

مراسم گرامیداشت روز دانشجو با سخنرانی: مهندس ضرغامی «عضو شورای عالی فضای مجازی» چهارشنبه ۲۱ آذر ساعت۹:۳۰ سالن شهید آوینی دانشگاه

مراسم گرامیداشت روز دانشجو با سخنرانی: مهندس ضرغامی «عضو شورای عالی فضای مجازی» چهارشنبه ۲۱ …