خانه / اخبار دانشگاه / برگزاری اولین همایش نقش بتن در ماندگاری سازه ها

برگزاری اولین همایش نقش بتن در ماندگاری سازه ها

اولین همایش نقش بتن در ماندگاری سازه ها با شرکت صاحبنظران و با محوریت دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر در سالن همایش های نمایشگاه بین المللی اصفهان برگزار شد.

در این همایش یکروزه که به همت شرکت توسعه ساختمان و بتن همدانیان ، اتاق تعاون استان اصفهان و انجمن بتن ایران در حاشیه برگزاری دومین نمایشگاه تخصصی مسکن و انبوه سازی ، املاک و مستغلات برگزار شده بود ، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر گفت : هدف گذاری نسل سوم و چهارم دانشگاه ها ، تولید دانش ، کارآفرینی و توسعه ی فناوری است و در همین راستا لازم است فاصله بین دانشگاه ، جامعه و صنعت ، روز به روز کمتر و برای برطرف کردن نیازهای متقابل ، هم افزایی و همپوشانی بیشتری بوجود آید.

دکتر داود طغرایی افزود : دو واژه مهم جامعه فراصنعتی و جامعه دانش محور امروز در ادبیات علمی دنیا مطرح است که پایه و اساس آن بر دانش و دانشگاه بنیان نهاده شده است و مسیر توسعه و پیشرفت هر جامعه از دانشگاه می گذرد.

 

این مسئول دانشگاهی با توجه به نیاز متقابل میان صنعت و دانشگاه گفت : استفاده از ایده های نو ، خطر پذیری بهره گیری از پژوهش و تحقیقات دانشگاهی در صنایع ، تأمین نیازهای علمی صنایع از دانشگاه و جهت دادن پژوهش ها و آموزش های دانشگاهی به سمت حل مشکلات و ارتقاء کمی و کیفی صنایع می تواند خلاء حلقه ی مفقوده بین دانشگاه و صنعت را پر کند.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر به انعقاد تفاهم نامه همکاری های مشترک این واحد دانشگاهی با شرکت سیمان اصفهان و شرکت توسعه ی ساختمان و بتن همدانیان در همین راستا اشاره کرد و گفت : یکی از اهداف این تفاهم نامه، جامه ی عمل پوشاندن به رهنمودهای مقام معظم رهبری در خصوص ایجاد فرصت های تحقیقاتی در صنعت به جای فرصت های مطالعاتی در کشورهای دیگر برای دانشجویان و استادان دانشگاه ها است تا به این وسیله هم گره ای از مشکلات صنعتی کشور باز شود و هم به کاربردی شدن و تعمیق دانش و پژوهش در دانشگاه ها بینجامد.

در این همایش شرکت کنندگان با روش های افزایش عمر مفید بتن ، معیارهای مقاومت و دوام بتن ، پوشش های آب گریز و نانو پوشش های آب گریز و خود تمیز شونده آشنا شدند.

شرکت کنندگان همچنین پس از برگزاری همایش از آخرین محصولات و دستاوردهای شرکت های فعال ایرانی در زمینه تولید انواع فرآورده های بتنی ، طراحی ، نظارت و اجرای پروژه های ساختمانی در دومین نمایشگاه تخصصی مسکن ، انبوه سازی ، املاک و مستغلات بازدید کردند.

همچنین ببینید

پذیرش دانشجو در رشته اقتصاد سلامت در دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر به عنوان دومین دانشگاه کشور پس از دانشگاه تربیت مدرس

مدتی است که رشته های میان رشته ای در کانون توجه وزارت علوم ، تحقیقات …