خانه / اخبار دانشگاه / رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان: علم و دانش به‌تنهایی باعث سعادت انسان نمی‌شود

رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان: علم و دانش به‌تنهایی باعث سعادت انسان نمی‌شود

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان، دانش‌اندوزی و دانش‌افزایی را به‌تنهایی برای نجات بشریت ناکافی دانست.
حجت‌الاسلام عباسعلی حیدری در آیین توجیهی دانشجویان جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی‌شهر با بیان برخی دستاوردهای مخرب علم و فناوری بدون احساس تعهد و ایمان، گفت: اگر علم و دانش با عنصری به نام ایمان و اعتقاد به معاد همراه نباشد، نه‌تنها موجب سعادت انسان نمی‌شود؛ بلکه مضر به حال انسانیت است.


وی افزود: الگوی دانشجویان ما امثال شهید دکتر مصطفی چمران است که از لحاظ علمی ممتازترین دانشجو و از نظر تقیّد به مبانی و ارزش‌های اسلامی و در صحنه مجاهدت و مبارزه، سرآمد زمان خود بود.
حیدری سخت‌کوشی، تغذیه صحیح، اهمیت به ورزش، اصلاح الگوی خواب و اوقات فراغت را از خصوصیات دیگر دانشجوی موفق برشمرد و خاطرنشان کرد: حضور فعال و بانشاط در فعالیت‌های فکری و فرهنگی دانشگاه موجب تقویت پایه‌های اعتقادی و جهت‌دهی صحیح به دانش و فناوری خواهد شد.
وی با اشاره به برخی امتیازات دانشگاه آزاد اسلامی اضافه کرد: این دانشگاه هم در کلیات و هم به دلیل شرایط خاص، یک ظرفیت کم‌نظیر، بلکه بی‌نظیر است.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان خاطرنشان کرد: امروز بزرگ‌ترین شبکه هیأت علمی و دانشجویان در همه رشته‌های دانشگاهی در دانشگاه آزاد اسلامی فراهم آمده و این دانشگاه توانسته برنامه‌های آموزشی و تربیتی خود را از سن کودکی متقاضیان تا درجات عالی دانشگاهی گسترش دهد.
حیدری از وجود ارتباط و تبادل علمی بین واحد خمینی‌شهر و دانشگاه صنعتی اصفهان به‌عنوان ظرفیت مهم این واحد دانشگاهی یاد کرد و تصریح کرد: واحد خمینی‌شهر هم در زمینه علم و فناوری و اختراع و ابتکار و هم در کسب رتبه‌های نخست به‌ویژه در مسابقات فرهنگی، جشنواره‌ها، نشریات و اقامه نماز موفق عمل کرده است.

همچنین ببینید

مرکز ارتقائ شایستگی های حرفه ای دانشجویان برگزار می کند

مرکز ارتقائ شایستگی های حرفه ای دانشجویانSCD در نظر دارد نسبت به برگزاری دوره«کاربرICDL» با …