قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آرشيو اخبار و اطلاعيه / تازه‌های نشر دانشگاه آزاد،کتاب آنالیز فوریه و معادلات با مشتقات جزئی منتشر شد

تازه‌های نشر دانشگاه آزاد،کتاب آنالیز فوریه و معادلات با مشتقات جزئی منتشر شد

کتاب «آنالیز فوریه و معادلات با مشتقات جزئی» توسط دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی‌شهر چاپ و منتشر شد.

 

سعید اخوان مؤلف کتاب  «آنالیز فوریه و معادلات با مشتقات جزئی» در مقدمه کتاب خود آورده است: آنالیز فوریه مبحث گسترده‌ای در مورد پدیده‌های متناوب و تکراری است که در مهندسی و سایر علوم رخ می‌دهند که به‌طور مثال می‌توان از چرخش ماشین، جریان الکتریکی متناوب یا چرخش سیاره‌ها نام برد.  پیدایش این سری‌ها یکی از اتفاقات خارق‌العاده در ریاضی کاربردی بود و توانایی قابل ملاحظه‌ای از جمله در مفهوم تابع، نظریه انتگرال و تئوری همگرایی سری‌ها در ریاضیات ایجاد کرده است.

این کتاب در دو فصل تدوین شده که در فصل نخست آن به سری‌های فوریه پرداخته شده و مفاهیم اساسی آن‌ را برای پدیده‌های غیرمتناوب توضیح داده و در فصل دوم به مهم‌ترین معادلات یا مشتقات جزئی در فیزیک و مهندسی می‌پردازد. 

کتاب آنالیز فوریه و معادلات با مشتقات جزئی از کتاب ریاضیات مهندسی پیشرفته تألیف اروین کروین سیک اقتباس شده و پاییز امسال توسط انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی‌شهر در نوبت نخست و به تعداد  یک‌هزار جلد در ۲۱۴ صفحه چاپ و منتشر شده است.

از این مؤلف تاکنون دو کتاب دیگر به نام «معادلات دیفرانسیل معمولی» و «کامل‌ترین حل مسائل ریاضیات پیش‌دانشگاهی» چاپ شده و کتاب «توابع مختلط و کاربردهای آن» را نیز در دست چاپ دارد.

مطلب پیشنهادی

تغییر تاریخ آزمون دوره صلاحیت اجرا نظام مهندسی

تاریخ آزمون دوره صلاحیت اجرا نظام مهندسی از روز جمعه مورخ ۹۸/۰۴/۲۱ به روز شنبه …