قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آرشيو اخبار و اطلاعيه / جذب ایده‌ برای اجرای طرح‌های تحقیقاتی و تولید محصولات علمی بومی

جذب ایده‌ برای اجرای طرح‌های تحقیقاتی و تولید محصولات علمی بومی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خمینی‌شهر گفت: در حال رایزنی و مذاکره برای جذب ایده‌های جدید در زمینه اجرای طرح‌های تحقیقاتی و تولید محصولات علمی بومی هستیم.

مسعود جعفری‌نژاد درباره برنامه‌ها و دستاوردهای دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی‌شهر اظهار کرد: زیرساخت عظیم علمی، فرهنگی و پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی در حالی جایگاه بزرگ‌ترین دانشگاه جهان را حائز شده که نمونه‌ای نادر از توسعه یک‌نهاد غیروابسته به درآمد‌نفتی در کشور است.

وی با بیان توانمندی‌‌های دانشگاه آزاد اسلامی خمینی‌شهر افزود: این دانشگاه، به‌عنوان یکی از دانشگاه‌های آزاد اسلامی در نزدیک‌ترین فاصله با مرکز استان اصفهان در قلب طبیعت زیبای کوهستانی با ۳۰ سال درخشش علمی، افتخارات پژوهشی و تعالی فرهنگی تحت عنوان دانشگاه مخترعان و مبتکران جوان نام‌گرفته است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خمینی‌شهر یادآور شد: این دانشگاه با وجود ده‌ها آزمایشگاه و کارگاه صنعتی پیشرفته و به‌روز و رشته‌های تحصیلی جذّاب و اشتغال‌آفرین در شاخه‌های فنی‌مهندسی، علوم‌انسانی و پزشکی در کنار هیئت‌ علمی مجرّب، انتخابی مطمئن برای علاقه‌مندان به علم و پژوهش است.

تولید دانش بومی با توجه به آموزهای دینی و ملی

جعفری‌نژاد افزود: واحد دانشگاهی خمینی‌شهر در راستای تحقق خط‌مشی جدید تعیین‌شده توسط هیئت مؤسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی و رئیس دانشگاه درباره ارتقای سطح پژوهش‌های کاربردی و توسعه‌ای و استفاده بهینه از پژوهش‌های تحصیلات تکمیلی، چند راهبرد محوری و اساسی ازجمله تولید دانش بومی با توجه به آموزهای دینی و ملی و تبدیل دانش به ثروت ملی را پیگیری می‌‌کند.

وی خاطر‌نشان کرد: در این واحد دانشگاهی سعی بر این است که به‌ویژه در رشته‌های مکانیک، برق، روانشناسی و مشاوره که در جایگاه بالاتری در استان اصفهان برخوردار است ازنظر تولید علم و فناوری به رتبه‌های برتر دست پیدا کنیم.

جعفری‌نژاد یادآور‌شد: در همین راستا به‌دنبال توسعه فعالیت‌های دانش‌بنیان، انجام پژوهش‌های بنیادی، کاربردی و توسعه‌ای، تجاری‌سازی نتایج پژوهش‌ها و توسعه مرکز رشد دانشگاه از طریق بحث و تبادل‌نظر مستمر با پژوهشگران و صاحب‌نظران خواهیم بود. افزایش تعداد مراکز مطالعاتی و تحقیقاتی دانشگاه و طرح‌های برون‌دانشگاهی و عقد تفاهم‌نامه مشترک با شهرک‌های علمی و فناوری و صنایع و سازمان‌های تولیدی و خدماتی استان اصفهان را در دستور کار قرار داده‌ایم.

راه‌اندازی مرکز تحقیقات و مطالعات بین‌المللی سنگ‌های ساختمانی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خمینی‌شهر خاطر‌نشان کرد: سعی می‌کنیم با ارتباط‌گیری دوسویه با حوزه صنعت و دانشگاه، گروه‌های تحقیقاتی را برای طراحی و ساخت ابزارها، قطعات و به‌طور کلی نیازهای صنایع مختلف استان اصفهان تشکیل داده و در مسیر تولید دانش و تبدیل آن به ثروت و تجاری‌سازی ایده‌های نوین و برتر در حوزه‌های دانش‌بنیان گام برداریم. برای مثال می‌توانم در این راستا به راه‌اندازی مرکز تحقیقات و مطالعات بین‌المللی سنگ‌های ساختمانی ایران و تبدیل این واحد دانشگاهی به قطب سنگ ایران در راستای ایجاد سراهای نوآور اشاره‌ کنم.

جعفری‌نژاد با بیان توانمندی‌های این واحد دانشگاهی در صنعت سنگ افزود: تلاش می‌کنیم با به دست آوردن دانش‌ فنی ساخت دستگاه‌های مخصوص، انقلابی در صنعت سنگ کشور و به‌ویژه در بخش فرآوری سنگ ایجاد کنیم که البته به کمک دانش بومی و دانشمندان‌مان در این صنعت به پیشرفت‌های فراوانی دست پیدا کرده‌ایم و به‌زودی خبر مسرت‌بخش آن را به مردم و فعالان این صنعت اعلام خواهیم کرد.

اجرای طرح‌های تحقیقاتی و تولید محصولات علمی بومی

وی افزود: در واحد خمینی‌شهر به‌دنبال این هستیم که هر پایان‌نامه تحصیلات تکمیلی، حداقل به حل یک مشکل و ثبت یک یا چند اختراع و یا چاپ دو مقاله در مجلات علمی پژوهشی و در نهایت انتشار کتاب در حوزه علوم‌انسانی و خلق اثرات بدیع و نوین متناسب با رشته تحصیلی دانشجویان منجر شود. علاوه بر این اکنون در حال رایزنی و انجام مذاکرات مختلف برای جذب ایده‌های جدید در زمینه اجرای طرح‌های تحقیقاتی و تولید محصولات علمی بومی هستیم و امیدواریم بتوانیم دستاوردهای تحقیقاتی خودمان را در یک پروسه زمانی اندک به مرحله تجاری‌سازی برسانیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی‌شهر با بیان افق‌های آینده و اسناد بالادستی استان اصفهان در طرح آمایش سرزمینی گفت: این دانشگاه کیفیت آموزشی خود را متناسب با نیازهای جامعه پیش خواهد برد. بنابراین رشته‌های تحصیلی خود را از مقطع کاردانی تا دکتری بر اساس واقعیت‌های موجود و توان و ظرفیت‌های فعلی و آینده استان و کشور را ارتقا داده و به‌روزرسانی خواهیم کرد و در همین رابطه هرم هیئت علمی دانشگاه را در رشته‌های جدید ارتقا داده و در نتیجه بهره‌وری سازمانی را در حوزه آموزشی به حداکثر خواهیم رساند.

تأسیس انجمن کارآفرینی

جعفری‌نژاد خاطرنشان کرد: باید با توجه به نیاز جامعه و فضای کسب‌وکار و سند چشم‌انداز توسعه استان اصفهان، جایگاه دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی‌شهر را بیش‌ازپیش تثبیت کنیم؛ بنابراین علاوه بر آموزش دانشگاهی و رسمی برای دانشجویان، تأسیس انجمن کارآفرینی دانشگاه را برای اشتغال فارغ‌التحصیلان پیگیری خواهیم کرد.

وی فعالیت‌های فرهنگی این واحد دانشگاهی را یادآور شد و بیان کرد:  دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی‌شهر در بخش فرهنگی بر اساس سیاست‌های کلان سازمان مرکزی دانشگاه مبتنی بر سرمایه‌گذاری بنیادین بر استقرار مبانی فرهنگی و دینی به‌عنوان اساس اعتلای سرمایه‌های انسانی دانشگاه، حرکت خود را در حوزه توسعه و تعمیق آموزه‌ها و باورهای دینی با شتاب بیشتری پیش خواهد برد.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی‌شهر افزود: در همین راستا برگزاری مسابقات قرآن و عترت، تجلیل از شعائر مذهبی، برگزاری سه‌شنبه‌های مهدوی، ترویج فرهنگ جهاد، مبارزه، استقامت و مقاومت مبتنی بر ارزش‌های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، تکریم و حفظ شأن دانشجویان و اعضای هیئت‌علمی دانشگاه ازجمله مواردی است که با عزم جدی پیگیری و دنبال خواهد شد.

مطلب پیشنهادی

تغییر تاریخ آزمون دوره صلاحیت اجرا نظام مهندسی

تاریخ آزمون دوره صلاحیت اجرا نظام مهندسی از روز جمعه مورخ ۹۸/۰۴/۲۱ به روز شنبه …