قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / اخبار دانشگاه / با رتبه‌بندی سایماگو رخ داد؛ درخشش دانشگاه آزاد اسلامی خمینی‌شهر بین دانشگاه‌های برترجهان

با رتبه‌بندی سایماگو رخ داد؛ درخشش دانشگاه آزاد اسلامی خمینی‌شهر بین دانشگاه‌های برترجهان

دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی‌شهر در جدیدترین رتبه‌بندی پایگاه جهانی سایمگو بین دانشگاه‌های برتر جهان قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از خمینی‌شهر، در رتبه‌بندی پایگاه جهانی سایمگو به‌عنوان یکی از معتبرترین پایگاه‌های رتبه‌بندی و ارزیابی علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات تحقیقاتی دنیا، نام دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی‌شهر در صدر دانشگاه‌های آزاد اسلامی کشور، پس از واحد علوم تحقیقات تهران قرار گرفت.

در این رتبه‌بندی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی‌شهر از دانشگاه بین‌المللی امام خمینی پیشی گرفته و همتراز با دانشگاه علوم پزشکی همدان با رتبه جهانی ۷۱۷ با دانشگاه‌هایی مانند سانتا کلارا و ریچموند آمریکا و دانشگاه مونت آلیسون کانادا در یک سطح قرار دارد.

علاوه بر این دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی‌شهر توانسته همقطاران استانی خود را نیز با اختلاف چشمگیری پشت سر بگذارد و بالاتر از واحد نجف‌آباد و خوراسگان اصفهان بایستد.

نظام رتبه‌بندی سایمگو از سال ۲۰۰۹، سالانه رتبه‌‌بندی ۵ هزار دانشگاه‌ و مؤسسه‌ پژوهشی برتر جهان را در سه بخش پژوهش، نوآوری و وب ‌سایت منتشر می‌کند. سایمگو دانشگاه‌ها را براساس عملکرد پژوهشی و در قالب مقالاتی که در نشریات معتبر بین‌المللی نمایه شده، ارزیابی و رتبه‌بندی می‌کند.

شاخص‌های مورد استفاده در این نظام به شرح زیر است:

پژوهش، شامل؛ ۱- برون‌داد: تعداد مدارک تولید شده توسط مؤسسه یا دانشگاه که در پایگاه اسکوپوس نمایه شده است. ۲- همکاری بین‌المللی: تعداد همکاری‌هایی که پژوهشگران وابسته به دانشگاه یا مؤسسه با پژوهشگران سایر کشورها داشته‌اند. ۳- کیفیت بالای تولیدات علمی: مقالاتی که در مجلات پرنفوذ و باکیفیت بالا منتشر شده‌اند. ۴- برتری: مقالات دانشگاه که جزو ۱۰ درصد اول حوزه موضوعی خود هستند. ۵- رهبری علمی: مقالاتی که نویسنده مسئول آن وابسته به دانشگاه باشد. ۶- استعدادهای علمی: تعداد نویسندگان مقاله در یک بازه زمانی خاص، نوآوری. ۷- دانش نوآورانه: تعداد تولیدات علمی که در پروانه‌های ثبت اختراع به آن‌ها استناد شده است و در نهایت وب سایت دانشگاه که شامل تعداد پیوندهای خارجی است که به دامنه وب ‌سایت دانشگاه متصل شده‌اند.

به گزارش آنا، دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی‌شهر نخستین بار است که در رتبه‌بندی پایگاه معتبر سایمگو قرار گرفته است.

مطلب پیشنهادی

برگزاری نشست شورای تخصصی آموزشی و تحصیلات تکمیلی استان اصفهان در واحد خمینی شهر

در پانزدهمین جلسه شورای تخصصی آموزشی و تحصیلات تکمیلی استان اصفهان که به میزبانی دانشگاه …