قالب وردپرس بیتستان پرنده فناوری
خانه / اخبار دانشگاه / موسوی در گفتگو با آنا: خدمات دانشگاه آزاد اسلامی تا عمق شهرهای کشور گسترش یافته است

موسوی در گفتگو با آنا: خدمات دانشگاه آزاد اسلامی تا عمق شهرهای کشور گسترش یافته است

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی‌شهر گفت: خدمات آموزشی به برکت وجود دانشگاه آزاد اسلامی تا عمق شهرستان‌های کشور گسترش پیدا کرده است.

حجت‌الاسلام سیدمحمد موسوی به مناسبت سالروز تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی با مقایسه آمار تعداد دانشجویان و تعداد دانشگاه‌های قبل و پس از انقلاب اسلامی اظهار کرد: سال ۱۳۵۷ هنگامی‌ که انقلاب شکوهمند اسلامی به پیروزی رسید، دانشگاه‌های ما در وضعیت بسیار نامناسبی قرار داشتند به‌طوری که تعداد کل دانشگاه‌ها در کشور حدود ۲۰ دانشگاه و تعداد دانشجویان هم از ۱۷۰ هزار نفر تجاوز نمی‌کرد.

وی افزود: کمبود نیروهای متخصص در کشورمان به حدی بود که برای مثال در حوزه بهداشت و درمان، پزشکان هندی و پاکستانی و بعضاً سایر کشورهای منطقه در شهرهای مختلف مشغول طبابت بودند و ضرورت توسعه آموزش عالی برای مسئولان نظام امری اجتناب‌ناپذیر بود.

موسوی تصریح کرد: در همین راستا، ایده تشکیل دانشگاه آزاد اسلامی سال ۶۱ با کمک یک‌میلیون تومانی حضرت امام(ره) به منصه ظهور رسید و امروز در سراسر ایران منشأ آثار و برکات بسیار ارزشمندی است.

وی درباره جمعیت حدود ۴ میلیون نفری دانشجویان در حال تحصیل در دانشگاه‌های کشور گفت: اکنون بیش از نیمی از جمعیت دانشجویی را دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در حدود ۴۰۰ واحد و مرکز دانشگاهی از مرکز تا دورترین نقاط کشور تشکیل می‌دهند که در مقایسه با ابتدای انقلاب اسلامی، این تحول بزرگ در سطوح عالی آموزشی یکی از نشانه‌های بارز و آشکار خدمات نظام اسلامی و انقلاب شکوهمند اسلامی محسوب می‌شود.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی‌شهر این واحد دانشگاهی را موهبتی الهی و ظرفیتی ارزشمند برای رشد و بالندگی در کشور به‌ویژه خمینی‌شهر عنوان کرد و افزود: پیشتازی علمی و پژوهشی این واحد دانشگاهی بین دانشگاه‌های دولتی و آزاد اسلامی و کسب رتبه ۷۱۷ جهانی و سی و هفتمین دانشگاه برتر کشور و نیز کسب عنوان دوم بین دانشگاه‌های آزاد اسلامی کشور پس از واحد علوم و تحقیقات تهران بیانگر آن بوده که امروز خدمات آموزشی و تحقیقاتی و ظهور و بروز نخبگان علمی به برکت وجود دانشگاه آزاد اسلامی از مرکز تا عمق شهرستان‌های کشور گسترش پیدا کرده است.

موسوی با مقایسه امکانات کارگاهی و آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی‌شهر با دانشگاه صنعتی اصفهان بیان کرد: تجهیزات و امکانات پیشرفته کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌های این واحد دانشگاهی به اذعان بسیاری از ناظران آموزش عالی با دانشگاه بزرگ دولتی مجاور آن یعنی دانشگاه صنعتی اصفهان برابری می‌کند.

وی با بیان آمار حدود ۳۴ هزار نفری دانش‌آموختگان این واحد دانشگاهی از ابتدای تأسیس تاکنون عنوان کرد: اکنون نیز بیش از ۸ هزار دانشجو در مقطع کاردانی تا دکتری تخصصی در بالغ‌بر ۱۰۰ رشته تحصیلی و آموزشکده سما مشغول به تحصیل هستند که نشانه ظرفیت بالای علمی و آموزشی این دانشگاه است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی‌شهر با معرفی برخی دیگر از امکانات آموزشی، پژوهشی و رفاهی این واحد دانشگاهی تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در مسیر تعالی و رشد و بالندگی قرار دارد و می‌تواند به‌عنوان انتخاب نخست فرزندان این مرزوبوم برای ادامه تحصیل بهترین گزینه برای دستیابی به اهداف و نیازهای جامعه اسلامی باشد.

مطلب پیشنهادی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خمینی‌شهر اعلام کرد؛آمادگی دانشگاه برای بررسی چالش‌های پیش روی اشتغال پایدار و کارآفرینی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی‌شهر گفت: «این واحد دانشگاهی آمادگی بررسی چالش‌های پیش روی …