قالب وردپرس بیتستان پرنده فناوری
خانه / اخبار دانشگاه / برگزاری نشست شورای تخصصی آموزشی و تحصیلات تکمیلی استان اصفهان در واحد خمینی شهر

برگزاری نشست شورای تخصصی آموزشی و تحصیلات تکمیلی استان اصفهان در واحد خمینی شهر

در پانزدهمین جلسه شورای تخصصی آموزشی و تحصیلات تکمیلی استان اصفهان که به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر برگزار شد ، مسائل و مشکلات آموزشی واحدها و مراکز این استان مورد بررسی قرار گرفت .

 رئیس دبیرخانه هیأت امناء دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان در این جلسه با تأکید بر افزایش کیفیت خدمات آموزشی در واحدها و مراکز دانشگاهی گفت : کوچکترین کم توجهی در حوزه خدمات آموزشی ، موجب رشد ضریب انحراف در اهداف و سیاست گذاری های دانشگاه خواهد شد .

دکتر مسعود جعفری نژاد افزود : معاونان علمی و آموزشی دانشگاه ها مسئولیت دارند که علاوه بر رصد صلاحیت های علمی مدرسان بویژه اساتید حق التدریس ، شاخص های صلاحیت عمومی ایشان را نیز با دقت و ظرافت کنترل کنند .

وی در همین رابطه به هدف عالی دانشگاه در رابطه با ایجاد زمینه های حیات طیبه اشاره کرد و گفت : برای دستیابی به رشد و تعالی و ایفای نقش در حوزه ایجاد تمدن اسلامی همه ما مکلف به نظارت عمومی و امر به معروف و نهی از منکر هستیم . رئیس دبیرخانه هیأت امناء دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان همچنین به نقش و جایگاه استان اصفهان به عنوان پایتخت فرهنگ و تمدن ایران اسلامی اشاره کرد و گفت : جایگاه علمی و پایگاه مستحکم دینی در این استان می طلبد که دانشگاه ها نیز دین خود را بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری در ایجاد و عمق بخشی به تمدن اسلامی ادا کنند .

دکتر جعفری نژاد همچنین بر رعایت شأن و حرمت جایگاه اساتید و اعضای هیأت علمی اشاره کرد و گفت : منظور از مطالبه رصد صلاحیت های علمی و عمومی اساتید ، حفظ جایگاه و شأن اساتید و دانشگاه است . بنابراین برخوردهای سلبی و یا اجرای بخشنامه ها بعنوان رفع تکلیف هرگز مدنظر نیست .

در این جلسه همچنین مدیرکل حراست دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان بر شناسایی تهدیدها ، آسیب ها و بحران های بالقوه در حوزه آموزش توسط معاونان آموزشی و علمی دانشگاه ها و مراکز اشاره کرد و گفت : اقدامات باید جنبه پیش بینی کننده و در راستای پیشگیری از بروز هرگونه اختلال در حوزه فعالیت های آموزشی باشد .

دراین جلسه بخشنامه سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص آراستگی و شئون فرهنگی و رفتاری اساتید ، مسائل مربوط به امتحانات پایان ترم و آزمون جامع ، آسیب شناسی فعالیت های حوزه آموزش ، طرح راه اندازی سیستم آموزش مجازی ، راهکارهای پذیرش و شیوه های جذب دانشجو ، مسائل مربوط به کمیسیون موارد خاص آموزشی و طرح سامانه سیماد و چگونگی اجرای طرح تعاون در واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان مورد بحث و بررسی قرار گرفت .

مطلب پیشنهادی

با حکمی از سوی طهرانچی؛ سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی‌شهر منصوب شد

دکتر محمدمهدی طهرانچی با حکمی، سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی‌شهر را منصوب کرد. به …