قالب وردپرس بیتستان پرنده فناوری
خانه / اخبار دانشگاه / دکتر پیمان داوری مطرح کرد: رشته های فنی و مهندسی مهجور مانده است

دکتر پیمان داوری مطرح کرد: رشته های فنی و مهندسی مهجور مانده است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر در جمع تعدادی از صنعتگران و شرکت های صنعتی استان اصفهان خواستار حمایت و توسعه همکاری‌های دانشگاه و صنعت شد.

 رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر با اشاره به وجود برخی دست‌های پنهان و آشکار که در صدد ایجاد مانع برای پیشرفت کشور هستند گفت: در شرایط فعلی به معنای واقعی در میدان نبرد هستیم و افراد و نیروهای بسیاری در تلاشند تا مانع پیشرفت کشور شوند به همین دلیل از انسان های دلسوز و توانمند در دانشگاه و صنعت انتظار است که جلوی این حرکت بایستند.

پیمان داوری افزود: لازم است که صبر و تحمل و پذیرش خود را بالا ببریم و از هسته های کوچک، یک زنجیره بزرگ همکاری‌های مشترک ایجاد کنیم. وی با اشاره به برخی توانمندی‌ها و ظرفیت‌های علمی و تحقیقاتی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر در راستای گره گشایی از مشکلات صنعت گفت: دانشجویان و اساتید و تجهیزات و آزمایشگاه های دانشگاه، آماده ارائه خدمات فنی و مهندسی به صنایع استان اصفهان است.

داوری، مهجور ماندن رشته های فنی و مهندسی در دانشگاه‌ها را پدیده‌ای نگران‌کننده عنوان کرد و تصریح کرد: در حالی که کشور ما در حال توسعه و نیاز به فناوری و ابتکار در آن از اهمیت و اولویت برخوردار است، توسعه و گسترش رشته‌های فنی و مهندسی در دانشگاه‌ها بیش از پیش احساس می‌شود و در این راستا لازم است که با تسهیل شرایط استخدامی و همچنین حل مشکل نظام وظیفه دانشجویان و دانش‌آموختگان رشته‌های فنی و مهندسی، زمینه ای را بوجود آوریم که جوانان بتوانند امیدوارانه به سمت صنعت گرایش پیدا کنند. رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر به اجرای طرح پویش ( پرورش و یاوری شغلی ) با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی و صنایع استان اصفهان اشاره کرد و گفت: شناسایی استعدادهای فنی و مهندسی دانشجویان و جهت دهی و پرورش آن به سوی کسب صلاحیت‌ها و شایستگی‌های حرفه‌ای و شغلی و برخورداری صنایع از نیروهای جوان و با انگیزه برای رونق تولید در کشور از جمله دستاوردهای این طرح به شمار می‌رود.

مطلب پیشنهادی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خمینی‌شهر اعلام کرد؛آمادگی دانشگاه برای بررسی چالش‌های پیش روی اشتغال پایدار و کارآفرینی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی‌شهر گفت: «این واحد دانشگاهی آمادگی بررسی چالش‌های پیش روی …