قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آرشيو اخبار و اطلاعيه / در دیدار با خانواده شهید محسن حججی مورخ پنج شنبه ۱۶ شهریور در نجف آباد مطرح شد

در دیدار با خانواده شهید محسن حججی مورخ پنج شنبه ۱۶ شهریور در نجف آباد مطرح شد

دکتر ولایتی:شهادت شهید حججی تلنگری به وجدان های خفته بود/دکتر رهبر:خون شهید حججی تحولی را در دلهای جوانان ایجاد کرده است

دکتر ولایتی رئیس هیات موسس و امنا دانشگاه آزاد اسلامی و دکتر رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به همراه معاونین این دانشگاه در آغاز سفر یک روزه خود به اصفهان با حضور در منزل پدر شهید محسن حججی در نجف آباد، با خانواده این شهید مدافع حرم دیدار و گفت و گو کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی از اصفهان، دکتر علی اکبر ولایتی شهادت شهید محسن حججی را نقطه عطفی در تاریخ معاصر شیعه دانست و گفت: شهادت این شهید بزرگوار نه تنها ایران بلکه جامعه اسلامی و تمام دنیا را تکان داد. محسن حججی در همان مسیری که امام حسین(ع) حرکت کردند تا در مقابل بنی امیه و اشرار امت بایستند تا مسیر اسلام را تصحیح کنند، حرکت کرد. شهادت شهید حججی تلنگری به وجدان های خفته و تلاشی در جهت ایجاد یک نهضت بزرگ در برابر اخلاف بنی امیه و اشرار داعش و امثال آنها در این منطقه بود.

رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی افزود: شاید برخی در داخل کشور تحت تاثیر تبلیغات و رسانه های خارجی بگویند که ما چرا باید در این جنگ حضور داشته باشیم اما حالا همه فهمیدند که حضور ما برای جلوگیری از انحراف مسیر درست اسلام که توسط معمار کبیر انقلاب اسلامی ترسیم و توسط مقام معظم رهبری دنبال می شود، است.

مشاور مقام معظم رهبری، پیروزی های بزرگ و پیاپی رزمندگان اسلام در مبارزه با داعش را از برکت خون شهید حججی دانست و خاطر نشان کرد: بدون شک پیروزی های بزرگی که در عراق و سوریه بدست آمده است از برکت خون شهید حججی عزیز است که هم حرکتش و هم خلوص و نحوه شهادتش به تبعیت از مولای مان حضرت اباعبدالله حسین (ع) است. وقتی ما در مقابل اهانت به حرم مطهر حضرت زینب(س) ایستادیم دشمنان قسم خورده اسلام فهمیدند که امروز دیگر سال ۶۱ هجری نیست.

در ادامه این دیدار دکتر فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تقدیر از رشادت های شهید حججی در دفاع از شعائر اسلام و حرم مطهر حضرت زینب(س) گفت: اعتقاد ما بر این است که علاوه پیروزی های متعدد بدست آمده در دفاع از حرم حضرت زینب(س) اتفاق بزرگ دیگری هم در دل های جوانان ما افتاده که فرماندهی آن به دست شهید حججی است.

فرهاد رهبر به حضور پدر شهید حجی در جمع فعالان فرهنگی شمیم بصیرت اشاره کرد و افزود: جمعی که در آن حضور پیدا کردید قرار است در دانشگاه آزاد اسلامی و سراسر کشور تحول ایجاد کنند و این تحول زمانی اتفاق می افتد که دلهای آنها متحول شود. حضور شما در جمع آنها و برکت خون شهید حججی این تحول را در دلهای آنها ایجاد کرده است. امیداریم که فرهنگ این جوان مومن انقلابی و خون شهید حججی در رگ های تک تک جوانان ما تسری پیدا کند.

وی خاطر نشان کرد: شهرستان نجف آباد منطقه شهید پروری است و شهدای بزرگی را تقدیم انقلاب کرده است و از این پس نیز همچون گذشته، این شهر باجوانان غیرت مند و با شهامت خود همچون شهید حججی که حتی از خون خود نیز مضایقه نمی کنند، پشتوانه مطمئنی برای انقلاب اسلامی خواهند بود.

گفتنی است در پایان این دیدار که با حضور برخی از مدیران و مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد از خانواده شهید محسن حججی تقدیر و به رسم یادبود هدایایی اهدا شد .