قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آرشيو اخبار و اطلاعيه / در مراسم تکریم معاونان سابق دانشگاه آزاد اسلامی مورخ ۲۰ شهریورماه مطرح شد

در مراسم تکریم معاونان سابق دانشگاه آزاد اسلامی مورخ ۲۰ شهریورماه مطرح شد

دانشگاه آزاد اسلامی همه برترین‌ها را در اختیار دارد/ توجه به رفاه و تأمین معیشت کارکنان / هزینه در ورزش سرمایه‌گذاری است/ استفاده از ظرفیت انسانی باتجربه دانشگاه در عرصه‌های مدیریتی/ کمک به تقویت دانشگاه، کمک به تقویت نسل بعد است

مراسم تکریم معاونان عمران، اداری ـ مالی، برنامه‌ریزی و امور اقتصاد دانش بنیان، ورزش و رئیس مرکز هماهنگی امور استان ها و هیأت امنای استانی و مراسم معارفه معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه با حضور دکتر فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی صبح امروز در سازمان مرکزی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، مهندس محسن ‌هاشمی در این مراسم ضمن تشکر از کارکنان حوزه عمرانی و همکاری مخلصانه آنان در انجام وظایف محوله، گفت: امیدوارم در دوره‌ مدیریت جدید نیز این همکاری با همین خلوص ادامه پیدا کند تا بتوانیم کارهای مثبتی برای ارتقای فرهنگ کشور و آبادانی ایران انجام دهیم.

 وی افزود: ادغام سه معاونت اداری ـ مالی، عمران و برنامه‌ریزی همواره از آرزوهای بنده بود. چون معتقدم برای چابک‌سازی ساختار دانشگاه باید تعدیل از بالا به پایین صورت گیرد. در طول دوره مدیریت دکتر میرزاده نیز نیاز به این تغییرات محسوس بود و در دستور کار مدیران قبل نیز قرار داشت که خوشبختانه با روی کارآمدن دکتر رهبر این تغییرات عملیاتی شد.

 مهندس ‌هاشمی تغییرات به وجود آمده در ساختار دانشگاه آزاد اسلامی را یکی از اتفاقات مهم در این دانشگاه برشمرد و افزود: با این تغییرات به سمت حل مشکلات پیش خواهیم رفت و بسیاری از چالشهای فعلی دانشگاه حل خواهد شد.

وی با اشاره به پتانسیل‌ دانشگاه آزاد اسلامی در بُعد فضاهای آموزشی، گفت: خوشبختانه دانشگاه آزاد اسلامی دارای ۱۱ میلیون مترمربع فضای آموزشی، اداری و خدماتی است و طی سه دهه فعالیت خود توانسته امکانات مناسبی را برای آموزش و پژوهش بخش عمده ای از دانشجویان کشور فراهم سازد. طی چهار سال گذشته دو و نیم میلیون مترمربع فضای عمرانی نیمه‌کاره وجود داشت که با تلاش همکاران این حوزه این عدد به ۷۰۰ هزار مترمربع رسید.

مهندس‌هاشمی افزود: البته از این میزان ۳۵۰ هزار مترمربع آن دارای پیشرفت فیزیکی بالای ۵۰ درصد بوده که طبق اعلام نیاز واحدها نیاز است به اتمام برسد و عدم تکمیل این پروژه‌ها باعث ضرر و زیان دانشگاه خواهد شد.

وی با اشاره به اهمیت مستندسازی املاک و مستغلات دانشگاه آزاد اسلامی گفت: در حال حاضر ۴۰ میلیون مترمربع محوطه آماده شده و مستندسازی در دانشگاه آزاد اسلامی وجود دارد، اما دانشگاه آزاد اسلامی دارای املاک و مستغلاتی است که هنوز مستندسازی نشده است، به همین خاطر پیشنهاد می‌شود بخشی از کارکنان حوزه عمرانی در قالب سازمانی با عنوان املاک دانشگاه آزاد اسلامی سازماندهی شده تا دارایی های دانشگاه را مستندسازی کنند.

معاون سابق عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی همه برترین‌ها مانند بزرگترین مسجد با زیربنای حدود ۵ هزار مترمربع، بزرگترین کتابخانه کشور با زیربنای بیش از ۴۵ هزار مترمربع، ۵۰۰ هزار متر ساخت و ساز تنها در یک واحد، بیشترین تعداد دانشجو و … را در اختیار دارد، به همین خاطر شایسته است که در حوزه‌ پژوهش نیز جزو برترین‌ها و بهترین‌های دانشگاه‌های کشور باشد.

 مهندس‌هاشمی با اشاره به اهمیت تبدیل به احسن اموال این دانشگاه ادامه داد: یکی از مهمترین منابع درآمدهای دانشگاه آزاد اسلامی املاک و مستغلاتی است که در اختیار دارد که می‌تواند با تبدیل به احسن ساختن آنها در جهت توسعه پژوهش و تحقیقات بنیادی استفاده کرد.

آیت الله هاشمی رفسنجانی امور دانشگاه آزاد اسلامی را با علاقه پیگیری می‌کردند

 وی در ادامه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم آیت الله‌ هاشمی رفسنجانی، بنیانگذار دانشگاه آزاد اسلامی گفت: ایشان در اواخر عمرشان به دو موضوع بسیار اهمیت می‌دادند، یکی تفسیر قرآن کریم بود که خوشبختانه پیش از رحلت ایشان این مجموعه به اتمام رسید و در اختیار علاقه مندان و پژوهشگران قرار گرفت. علاوه بر این امور دانشگاه آزاد اسلامی نیز یکی دیگر از مواردی بود که ایشان با علاقه آن را پیگیری می‌کردند. درخشش دانشگاه آزاد اسلامی در امر پژوهش یکی از خواسته‌های ایشان بود.

 معاون سابق عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی در پایان گفت: امیدوارم یاران ایشان در دانشگاه آزاد اسلامی مورد لطف مدیریت جدید قرار بگیرند و با همکاری آنان خواسته‌های آیت الله‌ هاشمی رفسنجانی را محقق سازیم.

 

هزینه در حوزه ورزش سرمایه‌گذاری است

دکتر محمد دادگان معاون سابق ورزش دانشگاه آزاد اسلامی نیز گفت: همانگونه که انقلاب اسلامی به نام امام خمینی (ره) شناخته شده است، دانشگاه آزاد اسلامی نیز با نام مرحوم آیت الله‌هاشمی رفسنجانی شناخته شده است و خواهد بود.

وی ادامه داد: ارتقاء جایگاه ورزش در بین دانشجویان به ویژه بانوان باعث شده تا پیشنهاد دکتر میرزاده برای قبول مسئولیت حوزه ورزش دانشگاه آزاد اسلامی را بپذیرم. در دیدارهایی که با مرحوم آیت الله‌هاشمی رفسنجانی داشتیم، ایشان نیز بر توسعه‌ ورزش بانوان بیش از گذشته تأکید داشتند.

دکتر دادگان با اشاره به سوابق تدریس خود در دانشگاه شهید بهشتی و دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: از حدود ۴۰ سال پیش در دانشگاه شهید بهشتی فعالیت دارم و ۱۷ سال در دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان عضو هیأت علمی فعالیت کردم. از همان ابتدای قبول مسئولیت در دانشگاه آزاد اسلامی نیز با آیت الله ‌هاشمی رفسنجانی گفتم اگر نتوانم در جایی مؤثر باشم، قطعاً از سمت خود کناره‌گیری می‌کنم.

وی افزود: خواسته من از مدیران جدید دانشگاه آزاد اسلامی این است که به فعالیتهای که در این دانشگاه به ویژه در حوزه ورزش صورت گرفته ارج نهاده و طبق برنامه راهبردی تدوین شده به فعالیت پرداخته شود. خوشبختانه طی چهار سال گذشته موفق شدیم بیش از ۲۵۰ هزار دانشجو را درگیر فعالیتهای ورزشی درون دانشگاهی کنیم. در بخش حرفه ای نیز این دانشگاه دارای ۲۰ تیم است که ۱۱ تیم آن قهرمان لیگ‌های برتر کشور شده اند.

معاون سابق ورزش دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: درخواست بنده از دکتر رهبر و مدیران جدید این مجموعه این است که نگذارند ورزش این دانشگاه روند افولی داشته باشد و همچنان روند رو به رشد خود را طی کند چراکه معتقدم هزینه در حوزه ورزش سرمایه‌گذاری به حساب می‌آید.

 

دکتر رهنما: از ظرفیت انسانی باتجربه در عرصه‌های مدیریتی دانشگاه آزاد اسلامی استفاده شود

دکتر فریدون رهنمای رودپشتی در این مراسم با قدردانی از همکاری و همراهی خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی شجره طیبه انقلاب است و همه ما تکلیف داریم که در هر وظیفه ای برای بالندگی این دانشگاه تلاش کنیم.

وی افزود: من از سال ۸۳ مسئولیت اجرایی خود را در دانشگاه شروع کرده و با تمام عشق و علاقه و باوری که به دانشگاه و موسسین این دانشگاه ازجمله امام خمینی (ره)، مقام معظم رهبری و آیت الله‌هاشمی رفسنجانی داشتم، فعالیت کردم.

 

معاون سابق برنامه ریزی و امور اقتصادی دانش بنیان با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی مکان مقدسی است که باید بالنده‌تر شود، گفت: خوشبختانه امروز دکتر رهبر مسئولیت این دانشگاه را برعهده گرفته است. مدیران زیادی در گذشته برای ارتقای این دانشگاه تلاش کردند و تمامی آنها شایسته تقدیر هستند.

وی با بیان اینکه ادغام معاونت‌ها در دانشگاه آزاد اسلامی حاصل ادغام بازمهندسی تشکیلاتی بوده است، گفت: من به عنوان یک کارشناس با این ادغام کاملاً موافق هستم و معتقدم ساختار دانشگاه باید کوچک شود.

رهنما، خواستار تسریع و تعیین تکلیف تشکیلات دانشگاه، بهره‌گیری از ظرفیت انسانی باتجربه دانشگاه آزاد اسلامی در عرصه‌های مدیریتی، احترام و تکریم مدیران گذشته دانشگاه و استفاده از ظرفیت بانوان شد.

 

همواره سعی کردیم در جهت رفاه و تأمین معیشت کارکنان گام برداریم

دکتر مرتضی احسانی معاون سابق اداری مالی دانشگاه آزاد اسلامی نیز در این مراسم ضمن تشکر از حُسن اعتماد دکتر میرزاده، دکتر نوریان و دکتر رهبر اظهار داشت: جنس کار کردن در بخش اداری مالی قدری متفاوت از سایر حوزه‌هاست، چرا که به دلیل برخی محدودیت‌ها احتمال پاسخگویی به تمامی درخواستهای کارکنان و اعضای هیأت علمی وجود ندارد، اما با این وجود همواره سعی کردیم تا در جهت رفاه و تأمین معیشت کارکنان گام برداریم.

وی از همراهی و همکاری تمامی کارکنان و مدیران دانشگاه آزاد اسلامی در دوران مسئولیتش تشکر و قدردانی کرد.

هر کس به تقویت دانشگاه کمک کند به تقویت نسل بعد کمک کرده است

 همچنین در ادامه دکتر مجتبی علوی‌فاضل، رئیس سابق مرکز هماهنگی امور استان‌ها و هیات امنای استانی گفت: هر کس به تقویت دانشگاه آزاد اسلامی کمک کند، به تقویت نسل بعد و فرزندانمان کمک کرده است.

وی افزود: ما حلقه وصل سازمان مرکزی با استان‌ها بودیم و توانستیم ارتباط خوبی در این زمینه برقرار کنیم. من همچنین سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی، نماینده دانشگاه در کمیته سه نفره تایید رشته‌ها و شورای نگارش آیین‌نامه‌ها بودم.

دکتر علوی فاضل ضمن قدردانی از حسن تدبیر دکتر رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در تغییر ساختار دانشگاه، گفت: نگاه مقام معظم رهبری به دانشگاه آزاد اسلامی تقدسی برای این دانشگاه ایجاد کرده و مسئولیت بزرگی را بر دوش مدیران این دانشگاه قرار داده است. ورود ایشان به مباحث دانشگاه آزاد اسلامی و انتصاب دکتر ولایتی به عنوان رئیس هیات موسس و هیات امنا، حاکی از توجه ویژه مقام معظم رهبری به دانشگاه آزاد اسلامی است.