تماس با دانشگاه : 14-33660011-031    فاکس : 33660088-031
۱۵:۵۱ جمعه ۱۳۹۹/۰۵/۲۴
Language : FA |
خانه / اخبار دانشگاه / در دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی‌شهر صورت گرفت؛ معرفی ۳ ایده برتر مسابقه ملی ایده‌های نو در مواجهه با کرونا

در دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی‌شهر صورت گرفت؛ معرفی ۳ ایده برتر مسابقه ملی ایده‌های نو در مواجهه با کرونا

رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی‌شهر گفت: مسابقه ملی ایده‌های نوین در مواجهه با چالش‌های دوران کرونا و پسا‌کرونا در این دانشگاه برگزار شد.

به‌گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از خمینی‌شهر، مهدی بهاری‌‌زاده در حاشیه برگزاری مسابقه ملی ایده‌های نوین در مواجهه با چالش‌های دوران کرونا و پساکرونا گفت: هدف از برگزاری این مسابقه ایجاد جریان فکری و ایده‌پردازی در ارتباط با چالش‌هایی است که جهان در دوران کرونا و پساکرونا درگیر آن است.

رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی‌شهر اظهار کرد: این مسابقه در دو مرحله مقدماتی و نهایی به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی‌شهر برگزار شد و با استقبال دانشجویانی از سایر استان‌ها هم روبرو شد.

وی افزود: در مرحله مقدماتی ایده‌های متعددی در محورهای خدمت‌رسانی در دوره کرونا و پسا کرونا با کاربرد سیستم‌های رباتیک و واقعیت مجازی، فناوری اطلاعات، کسب‌و‌کارهای نوظهور، رونق در دوران کرونا، حفظ رونق در دوران پسا کرونا، تامین انرژی الکتریکی با تغییر الگوی مصرف آن در دوران کرونا و پساکرونا و روش‌های تامین مالی بنگاه‌های کوچک در دوران پسا کرونا به دبیرخانه این مسابقه ارسال شد.

بهاری‌زاده ادامه داد: از مجموع ۴۵ ایده رسیده به مرحله مقدماتی، پس از داوری اولیه تعداد ۱۰ ایده به مرحله نهایی راه یافتند و مرحله نهایی با ارائه شفاهی ایده‌ها به‌صورت مجازی و از طریق سامانه آموزش مجازی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی‌شهر برگزار شد و در نهایت ارائه‌دهندگان در مدت پنج دقیقه، ایده خود را برای هیئت داوران و حضار ارائه دادند و هیئت داوران هم نسبت به ایده ارائه شده، نظرات خود را عنوان کردند.

به گزارش آنا، در پایان صفحه کلید هولوگرافیک برای استفاده در آسانسور ایده سیدعلیرضا هاشمی، تولید انرژی الکتریکی به‌کمک چاه‌های نفت رها شده برای پوشش دادن تقاضای انرژی الکتریکی در دوران پسا‌کرونا ایده مهداد چاوشی و دستگیره در بدون تماس فیزیکی ایده محمد‌امین طبرستانی برگزیده شده و به ترتیب مقام‌های  نخست تا سوم مسابقه را به خود اختصاص دادند.

همچنین ببینید

حجت‌الاسلام نقدعلی مطرح کرد؛ پیگیری طلب دانشگاه آزاد اسلامی از بنیاد شهید در مجلس شورای اسلامی

حجت‌الاسلام نقدعلی مطرح کرد؛ پیگیری طلب دانشگاه آزاد اسلامی از بنیاد شهید در مجلس شورای …